Nechtěné I.

16. srpna 2010 v 19:44 | *Mlle.Juillet |  Píšu...
Nejsem žádná Twilight fanynka, jak už jste zjistili v předchozím článku. Ale tohle mě napadlo jednou večer a tak Vám to sem dávám. Není to hotové! A ani nevím jestli budu pokračovat... Nevím?!

Slovo úvodem: 
No, příběh nebo spíš povídka má vyprávět o tom jak si Bella místo Edího^^ vybrala Jaka. Měla s ním 2 děti, Starší Biancu ( hlavní aktérka povídky) a mladšího Daniela. Bella, když bylo Baince 16, zemřela za záhadných okolností. Členové rodiny, se s tím nemohou vyrovnat. Jo a co Cullenovi? Bella a ani Jacob a děti o nich již neslyšeli. To se však změní jako mnoho jiného. 
Ps: pod článkem je anketa, prosím hlasujte opravdu až tehdy kdy jste si povídku nebo vlastně část povídky přečetli.


Nechtěné

Mami, strašně mi chybíš. Když se táta hádá s dědou nebo se Samem, chci říct že on se hádá pořád, často si říkám Já chci domů! Problém je však v tom, že já doma jsem. Dokonce ve svém pokoji. Poté co jsi umřela mi teprve došlo, že domov jsi pro mě znamenala ty. Teď když už nejsi, nemám se kam vrátit. Teď když už nejsi, já nežiju, já přežívám.
Mami, strašně moc Tě chci obejmout a vyplakat na rameno. Mami, chybíš mi!
Jinak Daniel je v pohodě. Vlastně ho někdy celý den nevidím. Běhá někde s tátou a ostatními vlky. Stýská se mi. Jsem doma sama. Ještě že je tu Fred, náš zrzavý kocourek. Našla jsem ho u školy. Táta ho nesnáší a Daniel k němu chová odpor. No a pak je tu Matt. Je to hrozně milý kluk, musím říct. No budu končit, peču muffiny, zase malinové, Dan jiné nechce. Pa moc mi chybíš.

,,Tak Frede, máme to. Teď už jen stačí to odnést na hřbitov.'' řekla sklesle Bianca, stočila papír do ruličky a zavázala kouskem provázku.
,,Tati, au já za to nemůůžu, au to bolííí!'' sténal známý chlapecký hlas.
,, Bože tati, co zase provedl?''
,, Málem vyskočil na silnici a prozradil nás!'' rozzuřil se Jacobův hlas.
,, Tati sklidni! Neprozradil vás ne? To je hlavní. A nemusíš mu za to nadávat a dávat pohlavky!''
,, Bianco, nebudeš mi říkat jak mám nebo nemám vychovávat svého vlastního syna!'' ztěžká řekl Jacob, jakoby pod kontrolou, ještě víc zčervenal a narovnal se.
,, Já tu taky nemusím být!'' křikla, vzala kabelku s dopisem, kabát a přitom stihla zabouchnout dveře tak, že se otřásl celý dům.

Bianca se rozeběhla po pláži směrem do města. Nepřemýšlela, jen tupě šla rovnou na hřbitov. Jestli do někoho narazila, tak o tom  nevěděla. Když dorazila před bránu, zhluboka se nadechla a zavřela oči. Poté vstoupila se smíšenými pocity. Bellinin hrob nebyl daleko. Sedla si vedle náhrobku, kde stálo Issabella Blacková, vytáhla z kabelky zelené pero s černým nápisem ,,nejlepší dcera'' a teď už pomuchlanou ruličku papíru.
Chvilku váhala, ale pak ruličku rozmotala a pod poslední slova připsala:

Ps: Táta se chová jak smyslů zbavený, nechápu co se to děje. Stýská se mu? Já nevím. Často se hádáme kvůli blbostem a z Daniela si chce vychovat druhé Já. Začíná se chovat jako starý bručoun. Všem nám chybíš. Daniel a já to řekneme nahlas, ale táta to dusí v sobě. Stydí se za to? Nebo to ještě nepřebolelo? Nemůžu
zapomenou na to co mi řekl. Prý mu nemám radit jak vychovávat Dana. Ale on ho jen mučí. Ten kluk nezná nic jiného než školu, vlky a muffiny. Když chce jít někam s kluky ze smečky, nepustí ho. Chci Danovi pomoc, ale nevím jak. Nechci nic riskovat.
Nevím jestli se teď táta ukázal v tom pravém světle…

Bianca stočila papír zase do ruličky, převázala ho a položila na náhrobek. Vždycky to tak dělala. Dopis vždycky zmizel. Ale kam? Nejspíš ho nikdo vyhodil. Ale jí to nevadilo.
Zase se nadechla a pomalými kroky odešla k bráně.
Asi v půli cesty jí zazvonil mobil. Koukla na něj a velké písmo křičelo: Matt
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbilo se? Mám pokračovat?

Ano, jistě...
Je mi to jedno
Ne!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.